14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
День встановлено в Україні з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України згідно з Указом Президента України ʹПро День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕСʹ від 10 листопада 2006 р. № 945/2006 (друга назва свята – ʹДень ліквідатораʹ).
Коли сталась найбільша в історії людства техногенна катастрофа, на її ліквідацію жертовно стали понад 600 тисяч наших людей. Віддавали здоров’я та життя, щоб в усього світу було майбутнє. У цей день 37 років тому завершили спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Ми вшановуємо усіх людей, які великою ціною ліквідовували наслідки катастрофи. Низький уклін та вдячність за ваш подвиг! Здоров’я усім, хто локалізував аварію та врятував нашу країну і світ від забруднення. Вічна пам’ять ліквідаторам, які віддали життя за нашу безпеку.